Dzisiaj: Czwartek 14 maja 2026

Piotrków pełny kwiatów i zieleni na wiosnę

Proszę określić gdzie leży problem:
6 + 7 =
Link
6 + 7 =
W Piotrkowie kwitnie już ponad 100 tysięcy sztuk kwiatów. Przy miejskich skwerach i ulicach po raz pierwszy pojawiły się cebulice syberyjskie, kwitną narcyzy i szafirki, a w donicach oko cieszą już żółte bratki. Coraz piękniej też wygląda miejski park i ogród botaniczny. 


Wraz z nadejściem wiosny dobiegają końca podstawowe prace porządkowe prowadzone po zimie przez Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta. Obejmowały one m.in. zamiatanie ulic i chodników czy usuwanie ton piasku.

— Obecnie służby miejskie utrzymują czystość i porządek koncentrując się na systematycznym dbaniu o estetykę przestrzeni publicznej. Miasto z każdym dniem wygląda coraz świeżej i bardziej wiosennie, a sprzyja temu rozwijająca się zieleń oraz kwitnące rośliny — informują pracownicy piotrkowskiego ZDiUM-u. 

Jeszcze całkiem niedawno mogliśmy podziwiać barwne krokusy, a obecnie Park im. księcia Poniatowskiego i  Al. 3 Maja zdobią nasadzone po raz pierwszy cebulice syberyjskie – to ponad 13 000 sztuk. Kwitną już narcyzy i szafirki (ponad 100 000 sztuk) – na terenie skrzyżowania Al. Sikorskiego i Al. Concordii, na Rondzie Sulejowskim i przy ul. Sienkiewicza, Pasażu Rudowskiego oraz Pl. Niepodległości.

W donicach pojawiły się bratki, gałązki wierzby mandżurskiej oraz derenia. Nasadzono także 70 drzew i ponad 3 000 krzewów. Wkrótce zakwitnie ponad 6 000 tulipanów. 

Zdjęcia: Urząd Miasta, ZDiUM
← powrót