Dzisiaj: Niedziela 20 września 2020

Centrum Informacji Turystycznej zaprasza na zwiedzanie Pałacu Zygmunta Starego. Wycieczkę po komnatach piotrkowskiego Zamku zaplanowano w najbliższą sobotę (22.02) o godz. 15:00.
…to tytuł wykładu, który w najbliższy czwartek (20.02) będzie można wysłuchać w Muzeum Marcepanów przy ul. Grodzkiej 1.

Mateusz Górny, uczeń Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 (Pioma), ponownie został najlepszym juniorem w Polsce w biegu na 60 metrów.
Mateusz Górny, uczeń piotrkowskiego ZSP nr 2 i bardzo utalentowany sprinter, pobił rekord życiowy w biegu na 60 metrów i został najszybszym polskim osiemnastolatkiem w historii.
Centrum Informacji Turystycznej zaprasza na pierwszy w tym roku spacer z przewodnikiem. Uczestnicy poznają tajemnice Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej.
Dwóch piotrkowskich zapaśników wystartuje w mistrzostwach Europy, które w poniedziałek rozpoczęły się w Rzymie. W rywalizacji w stylu klasycznym Polskę reprezentować będzie Mateusz Bernatek, a w stylu wolnym - Magomedmurad Gadżijew.
Kadetki Atletycznego Klubu Sportowego Wiktoria Jaroniek i Dominika Jaroszewska zdobyły brązowe medale, podczas odbywającego się w austriackim Wolfurcie, międzynarodowego turnieju Flatz Austria Open 2020.
Choć ma dopiero piętnaście lat już może się poszczycić sukcesami w zawodach seniorów. Wiktoria Guść, utalentowana pływaczka z Piotrkowa, z Zimowych Mistrzostw Polski przywiozła trzy medale.
Pięć złotych medali wywalczyła Wiktoria Guść w Zimowych Mistrzostwach Polski 15-latków, które w ubiegły weekend (13-15.12) odbyły się w Opolu.

Srebro i brąz wywalczyły zapaśniczki Atletycznego Klubu Sportowego podczas mistrzostw Polski młodzików, które w ubiegły weekend odbyły się w Dzierżonowie. Piotrkowski klub zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.